PRO-Danser i Värmland

17 jan
Dansband och dansställen
Dansband och dansställen

Här nedan följer program för PRO danser i Värmland under våren/sommaren 2013.
Ko i håg att det är medlemskontroll på dessa danser.

PRO Arvika Jössefors Folkets hus 19.00 – 23.00
2013-01-25 Kennings
2013-02-22 Musikanterna
2013-03-08 Nils-Birgers
2013-04-12 Cedriks
2013-08-30 Tång & Co
2013-09-27 Svantes
2013-11-08 Camell Duo
2013-12-13 Spelfinkarna

PRO Älgå Glava. Jässefors Folkets Hus 19.00 – 23.00 Medtag kaffekorg
2013-01-18 Nils Birgers
2013-02-15 Tång & CO
2013-03-22 Svantes
2013-04-19 Hasse Peters
2013-05-03 Cedrix
2013-06-17 Svantes (Dansen hålls i Hillringsbergsparken)
2013-09-06 Spelefinkarna
2013-10-11 Kennings
2013-11-01 Nils Birgers
2013-12-06 Svantes

PRO Åmotsfors, Åmotsfors FH 19.00 – 23.00 Medtag kaffekorg
2013-01-11 Nils Birgers
2013-02-08 Cedrix
2013-03-15 Tång & CO
2013-07-19 Nils Birgers (Dansen hålls i Åmotsforsparken)
2013-08-23 Svantes
2013-10-18 Hasse Peters
2013-11-29 Kenneths

PRO Köla Lundsberg 19.00 – 23.00 Medtag kaffekorg
2013-03-28 Stig Arne & Buskas
2013-10-25 Cedrix
2013-11-22 Svantes

PRO Järnskog Soliden 19.00 – 23.00 Medtag kaffekorg
2013-05-17 Svantes
2013-07-12 Camell
2013-08-16 Kennings
2013-09-20 Tång & CO

PRO Klässbol, Kläsbols Folkets Park 19.00 – 23.00 Medtag kaffekorg
2013-05-24 Svantes
2013-06-14 Spelefinkarna
2013-07-05 Hasse Peters
2013-08-09 Tång & CO

PRO Ekshärad – Skoga Bygdegård 19.00 – 23.00
2013-01-25 Skavarna
2013-02-22 Svantes
2013-03-08 Tommy Bergs
2013-04-19 Kenneths
2013-05-17 Holens
2013-05-31 Musikanterna
2013-06-22 Nils Birgers
2013-08-30 Tommy Danielssons
2013-09-27 Tång & Co
2013-10-25 Svantes
2013-11-22 Rolles
2013-12-06 Baiers

PRO Grums – Gruvan Grums 18.00 – 21.30 Knyt!
2013-01-09 Matz Rogers
2013-01-23 Nordbergs
2013-02-06 Holens
2012-02-20 Junix
2012-03-06 Tång & Co
2013-03-20 Robins
2013-04-03 Löpsjötorparns
2013-04-17 Strix

PRO Kil – Edsvalla Folkets Hus 18.00 – 21.30 Knyt!
2013-01-05 Nils Birgers
2013-01-16 Tång & Co
2013-01-30 Svantes
2013-02-13 Kenneths
2013-02-27 Hasse Peters
2013-03-13 Holens
2013-03-27 Rios
2013-04-10 Stickan & Classe
2013-04-24 Jiges

PRO Sunne – Kolsnäs logen 19.00 – 23.00
2013-02-08 Camells
2013-03-01 Tång & Co
2013-04-05 Svantes
2013-09-20 Sven Gunnars
2013-10-04 Svantes
2013-11-15 Tommy Danielssons

PRO Nyed – Upperudslogen Molkom 18.00 – 21.30
2013-05-26 Hiltons
2013-06-02 Stickan & Classe
2013-06-09 Kenneths
2013-06-16 Samnzons
2013-06-30 Norbergs
2013-07-07 Tång & Company
2013-07-14 Robins
2013-07-21 Musikanterna
2013-07-28 Holens
2013-08-04 Tommy Bergs
2013-08-11 Svantes
2013-08-18 Matz Rogers
2013-08-25 Strike

PRO